FURNITURE / Tables / Coffee table 9873367

nr 987 3367

COFFEE TABLE

Victorian style, length: 112 cm, width: 75 cm, height: 70 cm, wear.

Nyrokoko, längd: 112 cm, djup: 75 cm, höjd: 70 cm

Condition: slitage

800

SEK 900

Monday October 19 2015
at 20:55:25

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.